Середа, 05 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

«Стань другом для дитини-сироти»

Кожній дитині потрібна батьківська любов, їхня увага та підтримка, але не всі діти з різних причин мають батьків. Тому вони перебувають в інтернатних закладах і мріють про сім'ю. На сьогоднішній день існує чотири сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а саме: прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу, усиновлення, опіка (піклування). Але є ще два напрями влаштування таких дітей у сім'ю – це патронатство та наставництво.

Наставник – це доросла людина, яка готова підтримувати дитину з інтернату, розвивати в неї навички самостійного життя, ділитися власним досвідом і підтримувати дружні стосунки. Дитина, яка має наставника, стає більш самостійною і впевненішою. Вона відчуває, що є людина, якій вона не байдужа. Успішність у навчанні покращується, дитина вчиться налагоджувати контакти з людьми, ставити перед собою життєві цілі. В неї формуються культурні, моральні та духовні цінності.

Метою наставництва – є підготовка дитини, позбавленої батьківської опіки, до самостійного життя. Адже діти в інтернатах не вміють готувати їжу, робити покупки, захищати свої права тощо. Допомогти їм у цьому може наставник, який має стає для дитини другом. Стати наставником означає стати турботливим дорослим, другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати повних 18 років, бажання допомагати іншим, слухати, бути терпеливим і, звісно, любити дітей. Якщо раніше наставництво й існувало, то не в надто виражених формах та масштабах. Звісно, були небайдужі люди-волонтери, котрі навчали дітей-сиріт початків самостійного життя, того, чого не навчать в інтернаті. На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя - приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах., підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації. Щодо віку – це можуть бути діти від 0 до 18 років. Як правило, для наставництва обирають дітей з 8 до 18 років.. Наставнику рекомендують приїжджати в інтернат чи дитячий будинок до свого вихованця. Це може бути, наприклад, на вихідних – на одну-дві години. Згодом, як пара встановить довірливі стосунки, з вихованцем можна прогулятися, в місті, парку, посидіти в кафе тощо. Однак залишати територію інтернату, можна лише за згодою керівника закладу. Якщо ви стали наставником, і так сталося, що часу обмаль і немає можливості приїхати до дитини, як обіцяли – можна поспілкуватися по телефону або через скайп, а потім знову відновити особисті зустрічі.

Більшість людей, які хотіли б стати наставниками, турбують думки, як знайти час, що робити, якщо в дитини виникне надмірна прив’язаність або з якихось причин потрібно буде припинити спілкування, але боятися цього не варто, бо це – норма для наставництва. Разом з тим, на тренінгах наставника навчать як ставити межу в спілкуванні з дитиною. Наставник повинен коректно та правильно реагувати та пояснювати, що він не є мамою для вихованця й не хотів би, щоб його так називали. Він лише друг, який поруч, допомагає, підтримує і розвиває. Необхідно бути чесними з дітьми. До того ж, майбутній наставник має усвідомлювати, що він не планує найближчим часом переїжджати за кордон або змінювати в Україні місто свого проживання.

Важливо чесно та відкрито розповісти дитині про свої зміни чи проблеми в житті, пояснити, чому кількість зустрічей зменшується або взагалі припиняється. Якщо з певних причин наставник не може відвідувати свого вихованця, йому шукають заміну – іншого наставника, і зазделегідь попереджають дитину. Фахівці наголошують, в жодному разі не зникати з життя дитини та не припиняти спілкування різко, щоб не травмувати.


Фахівець

із соціальної роботи Т. В. Шемет

 

Останнє оновлення (25 травня 2020)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 59 гостей на сайті