Вівторок, 04 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Олексій Гетманенко про створення ОТГ: не політика, а життєві потреби людей повинні відігравати ключову роль

У п’ятницю, 10 січня, в сесійні залі обласної ради під головуванням в.о. голови ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області. Участь у засіданні взяли: в.п. голови облради Йосип Борто, заступник голови облради Петро Грицик, депутати облради , начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, експерти, науковці, голови та представники ОТГ й органів місцевого самоврядування.
Учасники розглянули розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області; узгодження між Ужгородським міськвиконкомом та громадами, які потрапляють у зону впливу ужгородської громади, а саме: з Холмківською та Сюртівською ОТГ щодо утворення Ужгородської громади; узгодження щодо можливості входження Жнятинської сільради до Мукачівської ОТГ, а також Неліпинської сільради – до Свалявської ОТГ тощо.
Відкриваючи засідання,  Олексій Гетманенко зазначив, що наприкінці 2019 року Кабмін затвердив Перспективний план формування територій Закарпатської області, яким передбачено створення 57 ОТГ. Тож три  об’єднані територіальні громади (Неліпинська Свалявського, Сюртівська та Холмківська ОТГ Ужгородського районів) не ввійшли до  Плану та стали «білими плямами» на мапі адмінтерустрою краю. Відтак, «за дорученням Кабміну облдержадміністрація повинна стати майданчиком конструктивного діалогу між громадами області, які можуть об’єднатися відповідно до  урядової Методики формування спроможних територіальних громад», – наголосив посадовець і додав, що «не політика, а життєві потреби людей повинні відігравати ключову роль».
За словами Миколи Пігуляка, згадані три громади мають статус таких, що  утворені у невідповідності до урядової Методики. Та повідомив, що Мінрегіон також рекомендує Закарпатській ОДА провести консультації в окремих громадах щодо доцільності формування та можливості їх об’єднання із більш перспективними.
Присутні активно обговорили питання об’єднання громад навколо Ужгорода і зазначили, що облдержадміністрація підтримує наміри їхніх мешканців, наголосивши, що готові співпрацювати з обласним центром, однак не мають наміру входити до його складу.
Йосип Борто зазначив, що 26 вересня 2019 року обласна рада прийняла рішення «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області». «Цьому рішенню передувала масштабна робота: проведено низку засідань, узгоджувальних консультацій і переговорів із експертами, науковцями, представниками громад. У результаті – План був підтриманий депутатським корпусом облради. Облдержадміністрація  дала свої позитивні висновки щодо відповідності Методиці, у тому числі й тих, що не затверджені Кабміном. Також це питання було детально обговорено на  засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп 2 січня цього року, де прийнято одноголосне рішення звернутися до облдержадміністрації з вимогою забезпечити неухильне виконання рішення Закарпатської обласної ради. Тож обласна рада наполягає на тому, що на Закарпатті  має бути створено 60 громад, як це передбачено Перспективним планом. Ми – депутати облради, обрані жителями  краю, які нам довірили  захищати їхні інтереси  і будемо це робити бездоганно», – резюмував  Йосип Йосипович.
Члени міжвідомчої робочої групи доручили представникам зацікавлених ОТГ найближчим часом провести консультації і письмово сформувати свої рекомендації та пропозиції які подати в облдержадміністрацію для розгляду та прийняття відповідних рішень.

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 140 гостей на сайті