Середа, 11 Грудень 2019

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСІБ із ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ - ТУРБОТА СПІЛЬНА

3 грудня цього року з нагоди Міжнародного дня інвалідів, в рамках проведення всеукраїнської декади зайнятості для людей з інвалідністю в Міжгірській районній філії Закарпатського ОЦЗ, проведено круглий стіл за участю соціальних партнерів та зареєстрованих безробітних з числа осіб з обмеженими можливостями та учасників АТО.

Відкриваючи цей захід, заступник директора Георгій Чернишук  відзначив, що основним завданням вбачається  реалізація  прав таких категорій громадян у сфері праці та соціального захисту. З метою вирішення питання їх працевлаштування  центром зайнятості здійснюється комплексна система заходів, спрямована на підвищення кокурентноспроможності осіб з інвалідністю. Так, в 2019 році на обліку в центрі зайнятості в пошуках роботи з числа інвалідів перебувало 28 осіб, з яких: 9 осіб - працевлаштовано, 5 осіб проходило професійне навчання безпосередньо на робочих місцях шляхом стажування. По закінченню навчання всі працевлаштовані. Рівень працевлаштування осіб з інвалідністю за 11 місяців 2019 року склав – 29 %. Станом на 1 грудня на обліку в пошуках роботи в Міжгірському районному  центрі зайнятості перебуває – 8 осіб з інвалідністю, яких всіх запрошено взяти участь у засіданні  круглого столу.

Засідання  проходило у формі дискусії. Активну участь в обговоренні питань взяли: начальник Міжгірського відділення ПФУ Федір Рошкович, представник   управління соціального захисту населення  Міжгірської РДА Марія Грипас, головний спеціаліст Хустського міжрайонного відділення виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкого державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Оксана Юрик, головний спеціаліст Міжгірського бюро правової допомоги Надія Янчук та начальник відділу активної підтримки безробітних Іван Баран.

Підводячи підсумки засідання  круглого столу всі учасники відзначили актуальність обговорюваних питань та вважають за доцільне активізувати співпрацю кожної із сторін соціального партнерства щодо проведення в подальшому консолідованої роботи з висвітлення законодавчих норм в частині прав і гарантій осіб з інвалідністю, їх соціально-психологічній адаптації, упередження утриманських настроїв, підвищення мотивації до зайнятості, формування активної позиції у суспільному та професійному житті.

В ході дискусії також відзначено, що подібні заходи позитивно впливають на життя людей, адже вони об’єднують зусилля тих організацій, які можуть допомогти особам з особливими потребами і лише спільно.

Відділ активної підтримки безробітних

Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ