Субота, 08 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Попередження повені та дії населення у випадку загрози їх виникнення!

Важкими стихійними лихами є повені. Основними причинами більшості повеней є сильні зливи, інтенсивне танення снігів, річкові паводки в результаті приливної хвилі або зміни напрямку вітру в гирлі ріки.

Особливу небезпеку становлять повені, що виникають внаслідок зсувів та обвалів гірських порід, раптового прориву дамб або вод моренних озер; вони, як правило, супроводжуються перенесенням не тільки води, але і практично всіх уламкових і пухких матеріалів, і тому часто приймають катастрофічний характер.

 

Повені попередніх років, які мали місце на Закарпатті, завдали значних збитків не лише селянам, а й державі. Вода знищила сотні будинків, постраждали мости та десятки кілометрів доріг.

У зв’язку із погіршенням погодних умов та небезпекою виникнення гідрологічних надзвичайних ситуацій та подій Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до населення Міжгірського району бути пильними та негайно інформувати органи місцевого самоврядування і пожежно-рятувальну частину (тел. 101, 2-10-02) про загрозу затоплення внаслідок виходу із русел великих та малих річок.

При отриманні попередження про загрозу затоплення внаслідок виходу із русел великих та малих річок або внаслідок руйнування гребель водосховищ і виникнення катастрофічного затоплення слід дотримуватися встановленого порядку, без зволікання вийти в безпечні та підвищені місця. При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватись вимог рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби (катери, човни, плоти і т.д.), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає врятуванню.

Раптовість виникнення повені викликає необхідність особливих дій і поведінки населення. Якщо люди, що проживають у населеному пункті, спостерігають підйом води на першому поверсі чи інших поверхах і на вулиці, необхідно залишити квартиру, піднятися на верхні поверхи; якщо будинок одноповерховий – зайняти приміщення на горищах. При перебуванні на роботі згідно з розпорядженням адміністрації об’єкту господарювання слід дотримуватися встановленого порядку, зайняти підвищені місця. Знаходячись у полі при раптовому затопленні необхідно зайняти підвищенні місця або дерева, використати різного роду плаваючі засоби, що маєте під рукою або збудуйте їх з колод, дощок, автомобільних камер, бочок, бідонів та інших підручних матеріалів, які легші за воду.

Потрапивши у воду, слід скинути із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи підвищені над водою предмети, скористатися ними до отримання допомоги.

Якщо є час, то необхідно вжити заходи щодо рятування майна і матеріальних цінностей: перенести їх у безпечні місця, а самим зайняти верхні поверхи (горища), дахи будинків.

При достатньому часі попередження паводку здійснюються заходи щодо підготовки і проведення завчасної евакуації населення та сільськогосподарських тварин, щодо вивозу матеріальних цінностей з районів можливого затоплення, про що оголошується спеціальним розпорядженням місцевих державних адміністрацій. Населення про початок і порядок евакуації оповіщається з використанням місцевих радіотрансляційних мереж і телебачення, через адміністрацію об’єктів господарювання. Населенню повідомляються місця розгортання збірних евакуаційних пунктів, строки прибуття на ці пункти, маршрути руху під час евакуації пішим порядком, а також інші відомості, що співвідносяться з місцевою обстановкою, очікуваним масштабом лиха, часом його упередження.

У випадку раптових паводків попередження населення проводиться всіма наявними технічними засобами оповіщення, з поміж яких – гучномовні і пересувні установки.

Хочеться також звернутись до керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо необхідності проведення відповідних заходів по очистці русел річок, потічків, підмостових русел автомобільних мостів від побутового сміття та залишків деревини, з метою запобігання можливим заторам, забезпечення безаварійного пропуску повені, дощових паводків та льодоходу на ріках Міжгірського району, адже відомо, що біді легше запобігти, аніж ліквідовувати її наслідки!

Головний фахівець Міжгірського РВ УДСНС

України у Закарпатській області

майор служби цивільного захисту

Василь МЕЛЬНИК

 

 

Останнє оновлення (07 листопада 2019)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 39 гостей на сайті