Вівторок, 12 Листопад 2019

МІЖГІРСЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ ЗАКАРПАТСЬКОГО ОЦЗ ДОПОМОГАЄ У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

24 жовтня 2019 року в рамках календарного графіку роботи за участю працівників Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ та Міжгірського професійного ліцею проведено ряд профорієнтаційних заходів в загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ) району, а саме: Торунській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Присліпському та Лопушнянському НВК І-ІІ ступенів та Верхньобистрянській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Не так багато часу залишається для обрання майбутньої професії, і тому випускникам потрібно визначитись вже тепер, щоб сміло крокувати у доросле майбутнє. Питання, яку обрати професію або спеціальність, завжди стояло гостро та відповідально. А для того, щоб стати успішним на сучасному ринку праці, необхідно дотримуватися основного правила - «Хочу. Можу. Треба.». І від того, наскільки виважено ми підійдемо до його застосування, настільки вірно ми оберемо майбутню професію.

Фахівці районної філії розповіли учням про професії, які на сьогодні є найбільш актуальними та користуються попитом на місцевому ринку праці, навели конкретні приклади з життя жителів населеного пункту. При цьому, в першу чергу продемонстровано актуальність та попит на робітничі професії. У ході заходів учням було запропоновано декілька психодіагностичних методик для визначення їх професійної спрямованості та типу професійної діяльності зокрема: тестування на он-лайн платформі «Моя професія:консультаційна мережа», які допоможуть визначити та скоректувати правильний вибір професії .При цьому необхідно звірити обрану професію з наявним у навчальному закладі «Барометром професій».

Також учні ознайомилися з професійно-технічними навчальними закладами області, де можна здобути робітничі професії та після їх здобуття працевлаштуватися.

Представник Міжгірського професійного ліцею більш детально ознайомив учнів з переліком професій, які можна здобути в 2020 навчальному році на базі 9-ти та 11-ти класів, та умовами навчання.

У ході проведення зустрічей учні отримали практичну допомогу та рекомендації щодо правильного вибору майбутньої професії з урахуванням власних здібностей, нахилів, шляхом використання тестових методик.

В заходах взяло участь понад 160 учнів.

Відділ активної підтримки безробітних Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ