Вівторок, 07 Липень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Шановні жителі Міжгірського району

Міжгірський РВ У ДСНС України у Закарпатській області інформує Вас щодо поводження з грибами

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Ознаки захворювання та перебіг хвороби

Отрута діє не помітно і виявляється пізно, коли вже усмокталася в кров. Від сильного блювання, проносу організм збезводнюється, згущується кров, настає нестерпна спрага, синіють губи, нігті, холонуть руки й ноги, виникають судоми. Згодом отрута паралізує нерви, судини розслаблюються, в них затримується кров.

Основні причини отруєння:

- вживання отруйних грибів;

- неправильне приготування умовно їстивних грибі;

- вживання старих або зіпсованих їстивних грибів;

- вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть у білих грибів і підберезовників є небезпечні двійники).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєнню грибами, рекомендуємо вам заходи та правила, необхідні для виконання кожній людині; дотримуйтеся їх.

Перша допомога при отруєнні грибами

Викликати швидку медичну допомогу.

Ще до її прибуття необхідно негайно промити шлунок: випити 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натиснути пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийняти активоване вугілля (4-5 таблеток).

Після надання первинної допомоги дати постраждаломувипити міцний чай, каву або злегкапідсолену воду для відновлення водно-сольового балансу.

Застерігаємо!

Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізаваних кіосках), особливо унекайте стихійних ринків.

Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

Начальник Міжгірського РВ УДСНС України

у Закарпатській області

підполковник служби цивільного захисту

Святослав СМІЩУК

 

 

Останнє оновлення (09 вересня 2019)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 20 гостей на сайті