Понеділок, 16 Вересень 2019

Свято проводів отар на полонини орієнтує до самозайнятості жителів гірських районів

З давніх-давен на Закарпатті святкували проводи тваринників на полонини. Для жителів гірських районів це особлива подія. Міжгірщина – не єдиний район на Закарпатті, де в травні - на початку червня (в залежності від погоди), вівчарів із отарами урочисто проводжають на полонини.

Вівчарство є одним з основних промислів жителів Міжгірщини, а вівці – символом достатку для місцевих жителів, позаяк вівчарське ремесло завжди годувало і одягало людей.

Сьогодні, коли вівчарською справою займається все менше і менше людей, це свято скоріше данина звичаям і традиціям минулого. Важка, нелегка праця вівчаря диктує дефіцит, або відсутність на ринку праці значної кількості бажаючих займатись цією нелегкою справою, адже випас худоби на полонині триває з травня й до кінця жовтня. Тобто більше пяти місяців отара та вівчарі перебувають на пасовиськах у горах, незалежно від погодних умов.

Деякі сільські громади району відчувають гостру нестачу фахових спеціалістів з вівчарської справи, незважаючи на те, що оплата їх праці подеколи конкурує на рівні закордонних заробітчан. Саме на таких заходах і популяризується серед молоді нелегка професія вівчаря.

9 червня 2019 року на Міжгірщині пройшло чергове свято проводів отар на полонини, до участі в якому долучились і працівники Міжгірської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

За вже складеною традицією, свято розпочалось із формування та проходження святкової колони центром селища, в якій брали участь трудові колективи району. Далі свято продовжувалося на Синевирському перевалі, який є незмінним місцем його проведення уже більше сорока років.

Цього дня для жителів Міжгірщини працював і мобільний центр професійної орієнтації на базі автопричепу (МЦПО). Відвідувачі свята могли дізнатися про послуги державної служби зайнятості для населення, роботодавців, перелік актуальних на ринку праці професій та можливості їх отримання в центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) державної служби зайнятості. Чимало відвідувачів цікавились порядком реєстрації, умовами отримання статусу безробітного, матеріальним забезпеченням на період безробіття та одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.

Всі бажаючі мали змогу отримали інформаційні матеріали, тематичні листівки, буклети з переліком послуг служби зайнятості.

Відділ активної підтримки безробітних

Міжгірської районної філії