Вівторок, 25 Червень 2019

ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА УЧАСНИКІВ АТО ВІДБУВСЯ В МІЖГІРСЬКІЙ ФІЛІЇ ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

17 травня 2019 року в залі засідань Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ за участі соціальних партнерів відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців, учасників АТО, на який були запрошені учасники АТО, які в даний час прагнуть знайти роботу.

До речі, всього на даний час на обліку в пошуках роботи перебуває сім учасників АТО.

Захід відкрив директор районної філії Ігор Казибрід, який розповів про стан ринку праці району та послуги, що надаються службою зайнятості особам, що звернулись в пошуках роботи, окреслив основні пріоритети діяльності служби зайнятості у 2019 році, зупинився на новаціях та нових підходах, впроваджених у роботу, в тому числі і з учасниками АТО.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Іван Баран ознайомив присутніх із правом на проходження професійного навчання, порядком призначення та виплати допомоги по безробіттю, правом на отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, правом на отримання ваучера, підтвердження результатів неформального навчання та можливість отримання допомоги у складанні та застосуванні відеорезюме.

Начальник відділу компенсацій, пільг та послуг управління соціального захисту населення Міжгірської РДА Лідія Михалевич зупинилась на питаннях, які найбільш хвилюють дану категорію осіб, а саме: санаторно-курортному лікуванні самих учасників АТО, оздоровленні членів їх сімей, в тому числі дітей учасників АТО, виплаті одноразової грошової допомоги учасникам АТО, пільгах та компенсаціях. Як з’ясувалось в ході бесіди, не всі учасники АТО володіли інформацією про свої пільги та можливість їх отримувати, а тому отримали вичерпну довідкову інформацію. Присутніх ознайомлено також із умовами та порядком отримання соціальних гарантій членами сімей учасників АТО.

Голова громадської організації спілки учасників АТО Міжгірщини «Скала», представник Міжгірського райвійськкомісаріату Василь Пулей наголосив, що основним напрямком роботи громадської організації є забезпечення надання її учасникам повного соціального захисту у відповідності до чинного законодавства та забезпечення представлення їх інтересів при цьому, а тому закликав до плідної співпраці і в майбутньому усіх учасників діалогу

Під час семінару запрошені безробітні задавали чимало запитань , на які отримали вичерпні відповіді.

Зустріч пройшла в спокійній доброзичливій атмосфері. В результаті двоє безробітних зацікавились питанням відкриття власної справи шляхом отримання одноразової виплати для зайняття підприємницькою діяльністю, один безробітний вирішує питання працевлаштування уже в найближчий період.

Всі учасники зібрання отримали методичні рекомендації: брошури «Можливості працевлаштування та перенавчання» (для звільнених у запас учасників АТО) та «Орієнтуємо на самозайнятість».

Відділ активної підтримки безробітних Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ