Понеділок, 18 Березень 2019

КАРПАТСЬКІ СІЧОВИКИ СТОЯТЬ В ОДНОМУ РЯДУ ІЗ ЗАХИСНИКАМИ УКРАЇНИ ПІД КРУТАМИ, СУЧАСНИМИ ЗАХИСНИКАМИ СУВЕРЕНІТЕТУ І ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ – ПРЕЗИДЕНТ

Президент України Петро Порошенко у меморіальному парку «Красне Поле» взяв участь в урочистостях, присвячених 80-й річниці проголошення Карпатської України. Глава держави разом з урядовцями і керівництвом області поклав квіти до Пам’ятного Хреста,

встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків.

– Сьогодні подія надзвичайно важлива для кожного українця, де б він не жив, – наголосив Президент. – Вільна соборна незалежна Україна вшановує тих, хто 80 років тому проголосив державність Карпатської України. Ми згадуємо тих, хто мав мужність у час смертельної небезпеки заявити, що Україна була, Україна є і Україна точно буде! І в час, коли європейські політики все ще сподівалися умиротворити агресора, українці першими гордо і мужньо заявили про свої права.

Проголошення незалежності Карпатської України Президент назвав справжнім актом сміливості і патріотизму, а виступ бійців Карпатської Січі, які 80 років тому на Красному Полі зійшлися у важкому і нерівному бою з переважаючими силами загарбників, героїчним подвигом.

– Герої Красного Поля – карпатські січовики – стоять в одному ряду із захисниками України під Крутами, героями Української повстанської армії, сучасними захисниками суверенітету і територіальної цілісності України, – акцентував Глава держави. – Слава тих, що полягли за нашу з вами свободу, житиме вічно.

Потому Президент разом із громадою на Красному Полі вшанував світлу пам’ять захисників України хвилиною мовчання.

– Учора ми з вами відзначали День українського добровольця. В цей день 5 років тому сотні самооборони Майдану стали на захист України. Як і герої Карпатської Січі, сучасні добровольці з усіх областей України пішли у бій за свободу. Їм теж бракувало зброї і спорядження, але добровольцям і січовикам точно не бракувало одного – любові до України і віри у її фантастичне майбутнє. І ця любов, і ця віра перемогли всупереч всьому!

Президент України подякував закарпатським військовим, які виконують свій обов’язок, даючи гідну відсіч російському агресору.

– Як Президент і Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України я пишаюся героїчними земляками – воїнами 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та 27-го окремого прикордонного загону імені Героїв Карпатської Січі, – наголосив Петро Порошенко. – Нащадки карпатських січовиків здобули безсмертну славу у боях з агресором на сході нашої країни. Чотирьом з бійців 128-ї бригади присвоєно найвищу державну нагороду – звання Героя України, двом, на жаль, посмертно…

Цього року участь у віче на Красному Полі взяли тисячі закарпатців та гостей краю, а знаменну подію – 80-ту річницю проголошення Карпатської України – відзначає вся країна. Подвиг Героїв Красного Поля – важлива сторінка в історії українського державотворення і приклад мужнього єднання для українців в сучасних умовах військової агресії з боку Росії.

У день відзначення 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України, перебуваючи на полі бою українських патріотів, Петро Порошенко вкотре закликав всіх до єдності навколо національної ідеї, ідеї Соборності України.