Субота, 25 Травень 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Досвідом роботи ділився Стригальнянський навчально-виховний комплекс

 

 

На базі Стригальнянського навчально-виховного комплексу І-ІІ ст. відбулася нарада на тему “Забезпечення якісної дошкільної і початкової освіти в умовах роботи навчально-виховного комплексу”, зініційована головою РДА Василем Щуром. У її роботі взяли участь директори малокомплектних ЗОШ І-ІІ ст. району, голова сільської ради с. Лісковець Володимир Мацкаль, начальник управління освіти, молоді та спорту РДА Надія Олексієнко, її заступник Ганна Вощепинець, спеціалісти управління освіти та голова райдержадміністрації Василь Щур.

У вступному слові директор НВК І-ІІ ст. Оксана Білак говорила присутнім про переваги навчально-виховного комплексу, що допомогло колективу вирішити ряд проблем за умов реорганізації малокомплектних шкіл.

— На сьогоднішній день дошкільнята отримують своєчасну та якісну освіту за режимом та обсягом, які влаштовують батьків, — каже Оксана Федорівна. — Підготовка до школи розпочинається задовго до шкільного життя через оволодіння базовими знаннями, у дитини формується позитивне ставлення до навчання, скорочується термін адаптації і, що дуже важливо, забезпечується логічність і послідовність у завданнях дошкільного та шкільного освітнього процесів.

Поділилася керівник і з проблемами, які дещо на початку гальмували впровадження нового у діяльність педагогічного колективу. Йшлося про збереження кадрів як педагогічного, так і технічного персоналу. Разом з тим, всі усвідомлювали, що діяльність малокомплектної сільської школи в майбутньому під загрозою. А тут така нагода — зберегти чудову новобудову, колектив, а головне — забезпечити дошкільним вихованням дітей, які ніколи не перебували в дитячому садку. 

— На сьогоднішній день, — із задоволенням констатувала Оксана Федорівна, — НВК має чудові умови для навчання і виховання дітей, просторі класи, навчальну майстерню, комп’ютерний клас, гімнастичну кімнату, краєзнавчий музей, харчоблок. До послуг дошкільнят — ігрова кімната, спальня, ігровий майданчик. У колективі з 19 педпрацівників панує творча і доброзичлива атмосфера. Під їх щоденною опікою перебувають 57 учнів 1-9 класів та 20 вихованців дитячого садка. Це сьогодні одна велика родина, робота якої спрямована на формування свідомого, всебічно розвиненого, творчо мислячого громадянина України.

У правдивості слів директора НВК Оксани Білак мали можливість пересвідчитися учасники розширеної наради за оглядин класів-кабінетів та дитячого садка, обладнаних новими меблями, вазонами дбайливо доглянутих живих квітів. Скрізь панує чистота, тепло і затишок, відчувається смак естетичного оформлення як класів-кабінетів, так і просторих коридорних приміщень, захоплює рівень високої культури виховання школярів. Не менше задоволення отримали гості від концертної програми, підготовленої як дошкільнятами, так і учнями НВК. З усього побаченого і почутого відчувалося, що традиціям, обрядам і звичаям, народженим у Стригальнях, жити і процвітати. Милував зір, зігрівав душу колорит народного вбрання — вишивані сорочки та різнобарвні плати і хустини, постоли та властиві лише для стригальнян вовняні підколінки.

Звучали народні пісні, коломийки про рідне село, запальні танці під акомпанемент вчительки музики Наталії Глеби. Дякували долі за щасливе дитинство, безхмарне небо маленькі дошкільнята. Історію свого села розповідали ведучі Михайло Іванина (9 кл.) та Мирослава Іванина (6 кл.). Сольний номер “У саду гуляла” виконали першокласник Василь Канюк та другокласниця Віка Іванина. У постановці казки “Колобок”, яка набула нового змісту і значення у виконанні школярів, її виконавці продемонстрували знання української мови, показали свою любов до материнського слова і зневагу до тих, хто його цурається.

Приємними враженнями нагородили гостей учасники фольклорно-етнографічної композиції “Веселі вечорниці у Стригальнях”. Звучали жарти, приказки, коломийки, народні танці. Підбиваючи підсумки наради, голова РДА Василь Щур висловив безмежну вдячність директору НВК Оксані Білак, всьому педагогічному колективу та учням за збереження і примноження культурної спадщини своїх предків.

— Стригальнянська ЗОШ І-ІІ ст. перша в районі запрацювала в новому статусі, як навчально-виховний комплекс, — сказав Василь Михайлович. — Сьогодні ми побачили, що за мінімальних фінансових затрат можна працювати ефективно із збереженням колективу і навіть додаткових робочих місць. Керівники малокомплектних шкіл повинні зрозуміти, що створення НВК — один із реальних шляхів збереження школи і колективу, крім того, дошкільною освітою охоплені діти, які ніколи не відвідували садок. Таким чином забезпечується наступність між дошкільною освітою, початковою та середньою ланками. Наше завдання — створити дитячі дошкільні заклади у всіх населених пунктах району, де діти не тільки перебуватимуть, а й здобуватимуть повноцінне навчання і виховання. Закликаю з розумінням віднестися до важливої справи голів сільських рад, працювати спільно задля щасливого майбутнього наших дітей і пам’ятати, що створення навчально-виховних комплексів при малокомплектних школах не примха, а вимога часу. На завершення Василь Щур подарував вихованцям Стригальнянського НВК сертифікат на інтерактивну дошку.

Правильність курсу районної влади визнала начальник управління освіти, молоді та спорту РДА Надія Олексієнко. Як позитивне відзначила, що Міжгірський район на рівні області посідає перше місце за темпами розвитку дошкільної освіти і це в першу чергу за рахунок створення НВК та груп з короткотривалим перебуванням дітей. Водночас Надія Степанівна визнала завантаженість у роботі директорів НВК, але цього не слід боятися, бо така реорганізація має свої переваги, які працюють на розвиток школи, освіти загалом, і цього вимагає сучасність. Показова нарада додала впевненості у роботі директорам тих шкіл, які готуються вже найближчим часом стати навчально-виховними комплексами.

Марія РУБЕЦЬ.

Фото Ростислава

БЕЛЕГАЯ

 

 

Останнє оновлення (18 травня 2013)

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 15 гостей на сайті